Blog

معرفی انواع لامپ + عکس

by لامپ in جولای 29, 2019

لامپ وسیله ای الکتریکی است که توسط جریان برق نور مصنوعی تولید می کند. در زندگی پیشرفته امروزی لامپ ها و چراغ ها جز اصلی زندگی ماست که بدون وجود آنها زندگی بسیار سخت است و امکان پذیر نمی باشد.

در ادامه شما را با انواع مختلف لامپ ها در سیستم روشنایی اشنا میکنیم.

هم چنین بخوانید: معرفی انواع یخچال فریزر + عکس

انواع مختلف لامپ ها

لامپ های رشته ای
لامپ های فلورسنت فشرده
لامپ های هالوژن
لامپ های ال ای دی
لامپ های مهتابی
لامپ های تخلیه با شدت بالا
لامپ های سدیم با فشار کم
لامپ های نئون

 

لامپ رشته ای

استفاده از لامپ های رشته ای در گذشته بسیار رواج داشت . این لامپ ها بسیار پر مصرف بوده و از طول عمر پایینی نیز برخوردار است. با فرهنگ سازی مصرف بهینه و مصرف درست از انرژی امروزه این لامپ ها جای خود را به انواع دیگر لامپ داده اند. این لام پ ها حدود ۹۷ درصد از انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کنند و درصد اتلاف انرژی آنها بسیار بالا می باشد.

لامپ های هالوژن


لامپ هالوژنی با نام های هالوژن تنگستن، کوارتز لامپ ید و کوارتز هالوژن شناخته می شوند. مصرف انرژی لامپ های هالوژنی نیز مانند لامپ های رشته ای بالا می باشد و گرمای زیاد، بازدهی پایین و به مقدار کم انتشار اشعه ماوراء بنفش از معایب آن است. از این لامپ ها در اجرای نورپردازی ها استفاده می شود. به خاطراندازه کوچک این لامپ ها از آنها در انواع سیستم های روشنایی و سیستم های نوری فشرده استفاده می کنند

لامپ های فلورسنت فشرده

لامپ های فلورسنت به دلیل بازدهی بالا مورد استقبال اکثریت قرار گرفته اند. از مزایای این لامپ ها می توان به طول عمر بالا، مصرف کم و رنگ نور مناسب اشاره کرد.

لامپ های ال ای دی


لامپ ال ای دی با ویژگی هایی از جمله قدرت نوردهی، مصرف کم و طول عمر بالا جایگزین مناسبی برای لامپ های رشته ای و فلورسنت محسوب می شوند.

لامپ های نئون

لامپ نئون از گاز آرگون یا نئون کم فشار پر شده است. لامپ هایی که با نئون خالص پر می شوند روشنایی بیشتری دارند. میزان مصرف برق این لامپ ها کم است.

لامپ های سدیم با فشار کم

لامپ های بخار سدیم به دو دسته کم فشار و پر فشار تقسیم می شوند. استفاده از این لامپ ها برای تامین نور مکان هایی مانند اتوبان ها، خیابان ها و تونل ها می تواند گزینه مناسبی باشد و طول عمر زیاد نیز دارند.

لامپ های بخار جیوه

استفاده از این لامپ ها کاهش یافته اما با این حال برای مکان هایی مانند پارک ها و پیاده رو ها که تعویض لامپ آن ها مشکل و متحمل هزینه می باشد، از لامپ های بخار جیوه استفاده می شود.

معرفی انواع لامپ + عکس

معرفی انواع لامپ + عکس

معرفی انواع لامپ + عکس

معرفی انواع لامپ + عکس

معرفی انواع لامپ + عکس

معرفی انواع لامپ + عکس

معرفی انواع لامپ + عکس

معرفی انواع لامپ + عکس

 

 

 

اگر شما نیز در تولید، فروش یا صادرات انواع لامپ ها و سیستم روشنایی فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعایت شما را در این سایت اضافه کنیم

 

 

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

 

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

 

تماس با ما

 

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *